Prace kombinowane

Korony teleskopowe w przeciwieństwie do innych składają się z dwóch elementów – z korony wewnętrznej i korony zewnętrznej. Korona wewnętrzna to korona schodkowa wytworzona z metalu. Korona zewnętrzna jest widoczna, i z tego powodu do jej wykonania używa się ceramiki osadzonej na armaturze metalowej. Korony wewnętrzne mają kształt cylindryczny i są produkowane w różnych rozmiarach i dzięki temu można je dopasować do indywidualnego uzębienia.

Korony teleskopowe często służą jako filar w protezie częściowej, szkieletowej lub całkowitej. Z tego powodu korona zewnętrzna może być wymodelowana oddzielnie lub w połączeniu z innym uzupełnieniem protetycznym. Korony teleskopowe polecane są zwłaszcza jako element podpierający protezy częściowe, ponieważ poprawiają ich stabilność, dzięki czemu siły żucia przenoszone są w odpowiedni sposób, a jakość użytkowania takiej protezy wzrasta. Ponadto takie korony zalecane są osobom, u których występuje rozszczep podniebienia.

ZAMKI, ZASUWY, ZATRZASKI - NAJLEPSZE ROZWIĄZANIA PRAC KOMBINOWANYCH DLA WYMARZONEGO UŚMIECHU WSZYSTKICH PACJENTÓW

Protezy wykonywane za zatrzaskach, zasuwach, zamkach, ryglach są doskonałym uzupełnieniem standardowych protez szkieletowych. Uzupełnienia te nie posiadają widocznych klamer drucianych, tak jak w klasycznych protezach częściowych, które mogłyby być widoczne przy uśmiechu. Zaletą tego typu uzupełnień jest dobra stabilizacja protez na podłożu, brak obciążenia błony śluzowej oraz wysoki komfort noszenia.