Uzupełnienia bezmetalowe

Korony i mosty CYRKONOWE można zastosować we wszystkich warunkach anatomicznych. Zacementowane na stałe, na odpowiednio spreparowanych zębach pozwalają odtworzyć prawidłowe funkcje i kształty łuków zębowych. Materiał jest całkowicie biokompatybilny to znaczy, że nie wpływa na organizm ludzki, nie powoduje żadnych alergii i nie wydziela toksycznych substancji.
Ostatecznie są one licowane porcelaną co idealnie imituje naturalne zęby i dzięki czeku uzyskujemy perfekcyjne walory kosmetyczne.

Licówka porcelanowa jest cienką płytką porcelanową, którą przykleja się na zęby przednie po to aby poprawić ich kształt i estetykę. Za jej pomocą można ukryć nieestetyczne wypełnienia, odłamane brzegi, czy pojawiające się przebarwienia.
Inlay to wkłady, których używa się do wypełnienia ubytków.
Onlay to nakłady, których używa się w dużych ubytkach bocznych zębów leczonych kanałowo, które jeszcze nie kwalifikują się do leczenia protetycznego za pomocą wkładu i korony.

Korony pełnoceramiczne to nowoczesne uzupełnienie protetyczne. Cała korona wykonana jest z napalonej warstwowo porcelany, a wewnątrz korony nie ma nośnika metalowego. Dzięki temu można uzyskać bardzo dobre efekty kosmetyczne, gdyż grubość porcelany jest na tyle duża, że światło padające na taką koronę ulega podobnym efektom optycznym jak naturalny ząb. Korona pełnoceramiczna jest napalona z co najmniej trzech warstw porcelany. Pierwsza z nich imituje zębinę, następna szkliwo, a warstwa na samym wierzchu nadaje koronie gładkość i połysk. W tej najbardziej zewnętrznej warstwie wykonuje się też różne przebarwienia, tak by uzyskać efekt naturalnego zęba. Korony takie mają pewną wadę, ponieważ prześwituje przez nie naturalny kolor zęba. Dlatego też ciemne zęby wymagają czasami specyficznego wykonania takiej korony, a także używania specjalnych cementów, które są w stanie ukryć widoczne przebarwienia.